Rundāles pils vasaras plaukumā

100_8641Latvijā atnākusi vasara. Aukstuma periodi mijas ar karstuma viļņiem, brīžiem uzlīst un paplosās vējš. Vienā svētdienā kopā ar ģimeni nolemjam doties izbraukumā uz krāšņāko Zemgales pērli – Rundāles pili. Lauki svētdienas rītā bauda klusumu pēc vētras. Šur tur ceļmalā pavīd pa ravētājai, autobusa pieturā – pa dzērājam, bet uz ceļa no Vilces līdz Elejai nesastopam nevienu pretimbraucēju. Rundālē nonākam priekšpusdienā. Pili atrodam ātri, jo tā spīd jau pa gabalu. Automašīnu stāvvietā mums piedāvā nopirkt zemenes. Pārdevējai gan atsakām, jo līdzi esam paņēmuši pašu dārzā audzētās. Atzīstami, ka lauku ļaudis vēlas nopelnīt. Arī dažādu ēstuvju un suvenīru tirgotavu pa ceļam uz pili netrūkst.

Pie pils kases gan pārsteigums – vienam pieaugušajam ieeja pilī maksā deviņus eiro, atlaides vien skolēniem, tādēļ mums, pieciem cilvēkiem pils un rožu dārza apskate plus vēl divi eiro par fotografēšanu pils telpās kopā izmaksā 40 eiro. Cenas kā Eiropā! Vai šo, vai citu iemeslu dēļ mums šķiet, ka pilī esam teju vai vienīgie latvieši, jo visapkārt dzird tikai lietuviešu, vācu, poļu un angļu valodu. Arī pils darbinieki un tirgotāji ar apmeklētājiem sarunājas angliski – esam iemācījušies uzņemt tūristus.100_8657

Izstaigājam greznās pils telpas un dodamies uz rožu dārzu. Tur gan latviešus dzird vairāk. Vai tāpēc, ka ieeja lētāka, vai tāpēc, ka esam dārzu mīlētāju tauta, īsti nezinu. Rozes zied un smaržo kā trakas! Dažas jau paspējušas noziedēt.100_8642100_8643Staigājam pa daudzajiem kabinetiem, saloniem, zālēm, ģērbistabām, mazgājamajām un tualetes telpām un prātojam par to, vai gribētu sev tādu dzīvi. Mūsu ome saka, ka negribot braukt uz mājām, lai viņu atstājot dzīvot šeit – Rundāles pilī. 100_8644Savukārt vecākā meita par plašo hercoga guļamistabu ar izeju uz balkona un skatu uz rožu dārzu smej: nometīsi tajā zeķi – no rīta neatradīsi. Nospriežam, ka tāda dzīve droši vien būtu augstākā laimes virsotne. Bet vai es gribētu dzīvi, kur kalpi visu izdara manā vietā – nomazgā, apģērbj, iznes naktspodu? Diezin vai…100_8648100_8650t100_8664Tveicē var atveldzēties pie strūklakas. Par Rundāli tas īsumā arī būtu viss. To nevar parādīt bildēs vai izstāstīt ar vārdiem – katram jāredz pašam.100_8669Mājupceļā piestājām arī atjaunotajā Bauskas pilī.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s